Elke woensdag van 14:00 tot 16:00 uur is er in de Koningkerk huiswerkbegeleiding, speciaal voor kinderen uit Voorburg die niet de kans hebben om naar betaalde huiswerkbegeleiding te gaan, en dit wel kunnen gebruiken. Dit is mogelijk door een unieke samenwerking van een bedrijf (huiswerkinstituut Hello Wolf), een kerk (de Koningkerk), een middelbare school (Dalton College), en basisscholen in Voorburg (oa. Cascade). Deze partijen hebben elkaar gevonden in een gezamenlijke missie: meer kansengelijkheid voor kinderen in Voorburg.
De verschillen in kansen in Voorburg zijn groot. Kinderen die tegen problemen aanlopen op school maken vaak gebruik van huiswerkbegeleiding. Maar niet alle ouders kunnen dat betalen, waardoor de kloof tussen kansrijk en kansarm nog groter wordt. De Koningkerk vindt dit niet passen binnen de eerlijke wereld waar we naar streven, en is daarom een unieke samenwerking aangegaan. Hello Wolf levert professionele expertise, de Koningkerk levert de locatie, het Daltoncollege enthousiaste tieners die het interessant vinden om hun skills te ontwikkelen, en basisscholen dragen kinderen aan die extra begeleiding kunnen gebruiken.
De diaconie van de Protestantse Gemeente Voorburg financiert dit alles. We zijn op zoek naar fondsen en partijen die ons daarbij willen gaan helpen. Oorspronkelijk was de samenwerking ontstaan vanuit het idee dat we gebruik konden maken van de Maatschappelijke Dienst Tijd (MDT) subsidie, maar die subsidie staat vanuit de landelijke politiek onder druk.
De kinderen die gebruik maken van de huiswerkbegeleiding kunnen worden aangedragen door de directeuren van Voorburgse basisscholen.
Meer informatie via dominee Robert Stigter dominee@deopenhofvoorburg.nl of 0643006247.